Today’s local results

Durham Cuty (yellow) take on West Auckland in today's Northern League Division One clash at New Ferens Park. Picture by Kevin Brady
Durham Cuty (yellow) take on West Auckland in today's Northern League Division One clash at New Ferens Park. Picture by Kevin Brady
0
Have your say

Barclays U18 Premier League, Northern Division: Derby 3 Sunderland 3, Newcastle 2 Middlesbrough 3

Evo-Stik League, Premier Division: Trafford v Blyth Spartans postponed

Division One North: Burscough 0 Spennymoor Town 1, Darlington 1883 v Prescot Cables postponed

FA Carlsberg Vase, fourth round: Heanor Town 0 Dunston UTS 1, North Shields 4 Consett 1

Ebac Northern League, Division One: Ashington v Crook Town postponed, Bedlington Terriers v Newton Aycliffe postponed, Durham City 2 West Auckland Town 1, Guisborough Town 3 Newcastle Benfield 2, Morpeth Town v Marske United postponed, Penrith v Billingham Synthonia postponed, Shildon 2 Jarrow Roofing 1, West Allotment Celtic 2 Celtic Nation 0, Whitley Bay 0 Bishop Auckland 4.

Division Two: Billingham Town 2 Seaham Red Star 3, Brandon United v Ryhope CW postponed, Darlington RA 1 South Shields 2, Esh Winning 6 Tow Law Town 1, Heaton Stannington 0 Norton and Stockton Ancients 1, Hebburn Town 3 Stokesley SC 1, Team Northumbria 3 Birtley Town 0, Thornaby v Ryton and Crawcrook Albion postponed, Washington 3 Alnwick Town 2, Whickham 1 Chester-le-Street 0, Willington 2 Northallerton Town 0.

Wearside League: Easington Colliery 4 Ashbrooke Belford House 0, Hartlepool 2 Sunderland West End 2, Harton and Westoe 4 Annfield Plain 0, Jarrow 1 Horden CW 5, Leam Rangers 3 Wolviston 1, Richmond Town v Cleator Moor Celtic postponed, Seaton Carew 0 Prudhoe Town 6, Spennymoor Town Reserves v Redcar Athletic postponed, Whitehaven v Stockton Town postponed.

Wearside League Cup, first round: Silksworth CW 3 Boldon CA 1

Durham County FA Trophy, semi-final: Whickham Sporting Club v Sedgefield Netpark postponed

Durham Alliance League: Bishop Auckland Reserves 2 Wheatley Hill WMC 3

Clem Smith Bowl, third round: Coundon & Leeholme 10 Ferryhill Town 0, Horsley Hill 4 Shildon Reserves 1, Hylton Sports Club 2 Hartlepool Reserves 6.

TWR Trade Frames Wearside Combination League: Aquatic Sports 7 Dynamos Last Orders 1, Cheers 2 Hall Farm 5, Hendon 4 University of Sunderland 1, Park View 2 Corner Flag 3, Whitburn Village 1 Oddies 3

Sunderland and District Mill View SC Over-40s League, Division One: Heaton Stannington 3 Consett 2

Division Two: Cobblers Hall 3 Wingate Constitutional Club 2, CSSC Darsley Park 3 Hylton CW 3, Deneside WMC 2 Blue House 0

Division Three: Boldon Colliery Tavern 1 Mill View WMC 2, Hartlepool Greenside 0 Horden Sportsmans 12, Hartlepool Stag & Monkey 4 Hedworthfield Red Hackle 1, Redcar Old Boys 2 Fiddlers Three 2, Trimdon Veterans 5 Richmond Town 3

Division Four: Chaplins 0 Sedgefield Black Lion 5, Ivy Legends 2 Newcastle East End 1, Woodhorn Lane 0 Waldridge Park 0

Kip Watson Villa Real Cup, first round: Cramlington Burton House 3 Wearmouth CW 2, Durham Stonebridge 7 Gateshead Rutherford 1, Hartlepool Gillen Arms 4 Hartlepool Catholic Club 0, North Ormesby Vets 2 Dubmire 0, North Shields Pineapple 1 Ferryhill Greyhound 1 (Pineapple won 5-4 on pens), Spennymoor Salvin Arms 3 Redcar Newmarket 2, South Shields 1 Billingham Vets 0, Steels Social Club 2 Darlington Shuttle and Loom 3, The Milbourne Arms 1 Blyth Sea Horse 3, Washington Cross Keys 2 Wallsend Winstons 0, Washington JFC Biddick Inn 0 Easington CIU 9