Today’s local football results

0
Have your say

FA Carlsberg Vase, semi-final, first leg: West Auckland Town 0 St Andrews 0

EvoStik League, Premier Div: Rushall Olympic 0 Blyth Spartans 0

Div One North: Ossett Town 1 Darlington 1883 2

Ebac Northern League, Division One: Bedlington Terriers 0 Bishop Auckland 3, Billingham Synthonia 2 Newcastle Benfield 1, Consett 4 Team Northumbria 1, Crook Town 2 Morpeth Town 0, Dunston UTS 6 Billingham Town 0, Guisborough Town 0 Shildon 0, Hebburn Town 0 Celtic Nation 6, Marske United 0 Durham City 0, Spennymoor Town 4 Penrith 0, Sunderland RCA 1 Ashington 2

Division Two: Esh Winning 2 Tow Law Town 4, North Shields 3 Chester-le-Street 0, Ryton and Crawcrook Albion 0 Heaton Stannington 4, South Shields 0 Alnwick Town 3, Thornaby 1 Northallerton Town 2, Washington 4 Jarrow Roofing 2, West Allotment Celtic 2 Brandon United 1, Whickham 4 Stokesley SC 1, Whitehaven 1 Seaham Red Star 1, Willington 2 Birtley Town 0

Wearside League: Annfield Plain v Ryhope CW postponed, Boldon CA v Harton and Westoe CW 1, Cleator Moor Celtic 2 Hartlepool 1, Coxhoe Athletic 1 Easington Colliery 7, Horden CW 3 Sunderland West End 0, Jarrow 2 Redcar Athletic 3, Leam Rangers 1 Prudhoe Town 1, Seaton Carew 2 Wolviston 2, Stockton Town 6 Prudhoe Town 2.

Durham Alliance League: Spennymoor Town Reserves 8 Wheatley Hill WMC 1

TWR Trade Frames Wearside Combination League: Hendon 0 The Alexandra 0, Hylton Colliery 5 Park View 0, Seaham Marlborough 6 Corner Flag 1, University of Sunderland 0 Hall Farm 6, Whitburn Village 4 Oddies 5

TWR Subsidiary League B: Aquatic Sports 4 Colliery Tavern 1

Sunderland and District Mill View SC Over-40s League, Premier Div: South Shields 6 Marden 1, Steels SC 7 Spennymoor Salvins 2, Washington Cross Keys 2 Darlington Grey Horse 0, Wearmouth Urban Printz 0 Millstone Rangers 1

Div One: Blyth Sea Horse 3 Easington CIU 2, North Shields Pineapple 4 Grindon Broadway 1, Wallsend Conmmunity 4 Dubmire 0

Div Two: Deneside 2 Cobblers Hall 0, Hylton CW 0 Holywell Fat Ox 2, Peterlee Helford 1 Blakelaw SC 1

Div Three: Ivy Legends 1 Wearmouth CW 2, Mountain Daisy 3 Blue House 3, Pennywell Comrades 1 Billingham Vets 2, Trimdon Vets 1 Richmond Town 1, Washington JFC Biddick Inn 1 Boldon Colliery Tavern 1

Div Four: Redcar Old Boys 3 Fiddlers Three 1, Ryhope Cricket 1 Hartlepool Greenside 3, The Huntsman 0 Thornley Celtic 2

Robson Pattison Cup, semi-finals: Hartlepool Touchdown 1 Spennymoor Voltigeur 0, Red House WMC 2 Cramlington Burton House 1

Alan Spedding Cup, semi-finals: Ryhope Foresters 1 Redcar Newmarket 2

Ironside Cup, semi-finals: Deerness Valley Rams 4 Wingate Cons 0, West Cornforth 1 St Mary’s College 5

Echo Cup, semi-finals: Hedworthfield Red Hackle 3 South Shields Catholic Club 2, Houghton Cricket 3 DSS Darsley Park 2

Billy Lorraine Cup, semi-finals: Wallsend Winstons 4 The Philadelphia 1, Woodhorn Lane 0 Horden Tin Pot Vets 1