DCSIMG

Junior football: Latest Russell Foster League results

U-8 Development League, Beal Architectural Metal Workers Cup: Durham Co 1 H'ton Boys 0, H'ton Boys 2 Birtley Town 0, Lumley Eta 2 Durham Co 1, Waldridge Pk 3 Lumley Eta 0.

D&P Trophy Centre Cup: Bowburn 1 Hetton Lyons 2, Coxhoe Utd 2 E Dur Hawks 1, E Dur Hawks 0 Bowburn 3, Swalwell Jnr 1 Waldridge Red 0, W'ton Lynx 0 Swalwell Jnr 2.

Anthony Watson Trophy: CoD Imps 2 SAFC Red 0, CoD Tykes 0 Newton Aycliffe 6, E'ton Colliery 2 Lumley Utd 0, Lambton Lions 0 Redby CA 7, Redby CA 3 CoD Imps 0, SAFC Red 0 Lambton Lions 0, SAFC White 0 E'ton Colliery 0.

U-8 Small Sided League, New City Flooring Trophy: Byers Green 1 Nissan Celta 0, D'ness Storm 3 Farringdon Det 1, East Durham 1 Redby White 1, Nissan Celta 1 East Durham 1, Redby White 1 Willington 1, S'arena Madrid 0 CoD Bees 1, W'burn/Cleadon Bs 0 Byers Green 0, W'burn/Cleadon Bs 4 S'arena Madrid 1, Willington 1 Redby Red 0.

Junior Sunderland Echo Trophy: D'ness Lightning 0 Nissan Ath 1, E'ton Condors 0 Shotton Colts 1, Nissan Ath 2 Ford/Hylton 1, Pl Farm Blue 3 E'ton Condors 0, W'ton FC 2 Riverside Rar 1.

Avec Trophy: Brandon 0 SAFC 24/7 2, E'ton Colliery 0 Lambton Lions 6, Hilda Pk 2 Swalwell Jnr 0, SAFC 24/7 1 Hilda Pk 0, Sherburn 0 Hetton Jnr 1, Swalwell Jnr 0 W'burn Wasps 2, Waldridge Red 1 E'ton Colliery 1, W'ton Pumas 2 Brandon Utd 0, W'ton Pumas 5 Waldridge Red 0, W'burn Wasps 1 Sherburn 2.

Keith Miller Trophy: Birtley Town 1 Herrington 2, Bowburn 1 Farringdon Red 1, Crook Jnr 0 E Dur Falcons 3, E Dur Eagles 3 Crook Jnr 0, E Dur Falcons 0 Bowburn 1, Farringdon Red 0 Birtley 3, Lumley Gamma 0 Willington Blue 0, Nissan Inter 3 W'ton Cougars 1, S'arena 0 E Dur Eagles 1, Willington Blue 0 Nissan Inter 0.

U-10 Small Sided League, K&J Catering Cup: City of Durham 0 Fulwell 4, D'ness Lightning 3 Elemore 0, E'ton Colliery 0 East Durham 0, East Durham 1 W'ton Tigers 3, Elemore 0 E'ton Colliery 1, Fulwell 3 D'ness Lightning 0, Hilda Pk 3 City of Durham 1, Seaburn 0 Silksworth 1, Silksworth 1 SAFC Red 2, W'ton Tigers 0 Seaburn 0.

K&G Decorators Cup: Byers G Bs 1 D'ness Thunder 3, Chester Tigers 2 Consett Missiles 3, Consett Missiles 1 Waldridge Red 1, D'ness Thunder 1 Byers G Hays 1, Durham Ath 2 Byers G Bs 1, E'ton Merlins 0 Willington Blue 2, Redby White 1 TEF Cas Rov 0, S Tyne Griffins 1 S Tyne Phoenix 1, S Tyne Phoenix 2 Redby White 2, TEF Cas Rov 2 Pl Farm Blue 0, Waldridge Red 1 S Tyne Griffin 0, WH Rockets 2 E'ton Merlins 1, Willington Blue 2 Durham Co 0.

Farringdon Detached Trophy: Brandon Utd 0 Fulwell Flyers 6, CoD Titans 1 Farringdon Det 0, Farringdon Det 1 W'ton Jnr 1, Fulwell Flyers 2 CoD Titans 0, SAFC White 6 W'ton Wildcats 1, Seaham Boys 0 W'ton Millers 0, Swalwell Jnr 2 Seaham Boys 0, W'ton Millers 0 SAFC White 2, W'ton Wildcats 1 Ryhope CW 2.

MEM Engineering Cup: Bowburn 3 E Dur Tornados 1, Castletown Rgrs 2 Durham Diamonds 0, Durham Diamonds 2 Chester Dragons 2, E Dur Tornados 1 Castletown Rgrs 0, E Dur Vulcans 3 Bowburn 1, S Tyne Ghosts 4 Waldridge White 0, S Tyne Sprites 2 Tyneside Jnr 1, Tyneside Jnr 0 S Tyne Ghosts 0, Wynyard Vill 2 Grindon YPC 2.

U-11 Small Sided League, Town Castle Rovers League Cup: E'ton Kites 0 Nissan V Real 4, St Cuthbert's 0 S Tyne Inter 2.

U-12 Small Sided League, Houghton Boys League Cup: Plains Farm 4 Nissan AC 7s 1.

U-11 Girls Small Sided League, D&P Trophy Centre Cup: Boldon CA 2 Ford/Hylton 1, Riverside 2 Boldon CA 2.

Fun Shack Trophy: Consett Devils 1 Consett Mags 2, Consett Mags 3 W'ton Jnr 1, Lumley Red 5 Consett Devils 1, W'ton Jnr 1 Lumley Red 1.

U-12 Girls Small Sided League, Londsdale Trophy: Middlesbrough 2 W'leas Wasps 3, W'leas Wasps 0 Riverside FC 2, Middlesbrough 3 Pelton N'field 0, Pelton N'fields 0 W'leas Wasps 0, Riverside FC 2 Middlesbrough 1.

K&D Property Services Cup: Barnes Angels 0 East Durham 0, Birtley Town 1 Coxhoe Utd 1, Coxhoe Utd 0 Barnes Angels 0, Ferryhill 2 Birtley 1, Hebburn Dames 1 W'ton Jnr 0, W'ton Jnr 2 Ferryhill 0, Barnes Angels 0 W'ton Jnr 0, Birtley 0 Hebburn Dames 1, Coxhoe Utd 1 East Boldon 0, East Durham 0 Birtley 2, Ferryhill 0 Coxhoe Utd 1, Hebburn Dames 3 Barnes Angels 1.

U-13 Girls Small Sided League, Keith Pink Trophy: Felling Mags 0 Nissan S'land 0, Felling Mags 0 Riverside FC 0, Nissan S'land 2 Riverside FC 2, Nissan S'land 1 Plains Farm 1, Plains Farm 2 Felling Mags 0, Riverside FC 0 Plains Farm 1.

Blake Cup: Byers Green 1 Durham City 3, Byers Green 0 H'ton Stars 1, Durham Co 2 H'ton Stars 0, Durham Co 0 Ford/Hylton 1, Ford/Hylton 3 Byers Green 0, H'ton Stars 4 Ford/Hylton 1.

U-14 Girls Small Sided League, Hastings Hill League Cup: Bill'ham Town 3 Coxhoe Utd 0, Coxhoe Utd 0 W'ton Lynx 3, D'ness Valley 0 Bill'ham Town 1, E Dur Panthers 0 Boldon CA 3, Hilda Pk 1 Willington 0, Newton Aycliffe YC 0 Redby CA 1, W'ton Lynx 3 Newton Aycliffe 0, W'leas Wasps 1 Hilda Pk 0, Willington 1 E Dur Panthers 0.

U-15 Girls Small Sided League, City of Durham League Cup: City of Durham 0 Lumley 1, H'ton Stars 0 Riverside FC 0.

 
 
 

Back to the top of the page